Håkan & Mattias Isacsson
Mattias: Vi gillar att träna ihop för vi sporrar varandra på olika sätt. Håkan inspirerar mig att träna hårdare eftersom jag vill bli större.
Håkan: Mattias träningsvilja motiverar mig att hålla igång även de dagar när motivationen tryter. På veckodagarna styrketränar vi dagligen med enstaka konditionspass så på helgerna blir det fokus på förbränning.
Bosse: För oss är det en social livsstil, och är vi två presterar vi så mycket bättre under passet och sen är vi ju olika starka i olika muskelgrupper. Pär har super kondis och jag är megaenvis så vi kompletterar varandra megabra.
– Vi tränar tillsammans för vi vet att träningen verkligen blir av samt att vi ska få umgås och njuta mer av vår tid med varandra mer än bara att t.ex mysa i soffan och kolla film. Det är alltid någon av oss som är mer på G, så vi pushar alltid varandra.
Publicerad 2011-07-20
Uppdaterad 2016-11-15
Uppdaterad 2016-11-15