Italienske Djs Enrico Arghentini som ingår i Matinée Group, kommer på lördagskvällen till Kolingsborg källare och klubben Paradise Garage.
– En galen kväll i musikens tecken, säger Navid Kabiri som med sitt klubbkoncept Clean sätter prägel på Garage-natten.
I Panoramabaren spelar Anders Sewerinson och på toaletten är det Bernhard som får svetten att lacka till klassiska gayhits.
Andra lördagstips: David Amberton är denna lördagskväll värd för de allt mer gayosande lördagarna på Stureplanshaket Zink. Han växlar med Sandra Benarba om att få fart på gaysen lördagsnätter. Zink stänger 01 och sedan är det Paradise Garage som utpekas som platsen för efterfesten.
Runt hörnet från Zink ligger Zipper och ikväll är det Edward af Sillén, Andreas Carlberg, Micke Hi och JJ som tonsätter klubbnatten.
Som QX tidigare skrivit om är det storfest på Ambassadeur då RFSL firar 60 år till 04 på morgonen.
Uppdaterad 2016-11-15