Lena Endre, Krister Henriksson, Joakim Nätterqvist, Tom Ljungman, Ruth Vega Fernandez, Liv Mjönes. Där har ni några av skådespelarna i filmen ”Kyss mig” som har premiär först under Stockholm Pride, men som du har möjlighet att se redan ikväll om du är snabb.
Maila till redaktionen@qx.se och uppge för- och efternamn samt hur många biljetter du önskar så mailar vi tillbaka en bekräftelse senast kl 15.00 om du har lyckats få några biljetter. Filmen visas kl 18.00 på Grand, Sveavägen.
Om ”Kyss mig”:
Mia och Frida, båda i 30-års åldern, möts för första gången på deras respektive föräldrars förlovningsfest. Mias pappa Lasse och Fridas mamma Elisabeth ska gifta sig. Nu ska döttrarna från deras tidigare äktenskap äntligen träffa varandra. Lasses dotter, Mia, är nyss hemkommen med pojkvännen Tim och de planerar för fullt sitt bröllop. Trots den komplicerade familjekonstellationen uppstår starka känslor mellan Mia och Frida som inte går att stoppa. ”Kyss mig” är en storslagen och romantisk kärlekshistoria som får oanade konsekvenser för alla inblandade.
Uppdaterad 2016-11-15