Enligt den bekante festfixaren och mingelmästaren är målet att åter få världens vackraste stad att ”sjuda och koka av kondenserad kärlek, disco & house.”
– Vi jobbar nära Stockholm Gay Life (företagarförening för Stockholms gayliv), & Stockholm Gay & Lesbian Network (Stockholm Stads turistsatsning för HBT-besökare), och laddar härnäst inför Pink Christmas med till exempel ett magiskt luciafirande lördagen den 14 december på Norrmalmstorg, och därefter på Wienercaféet, berättar Jonas Andersson.

Men först är det som sagt Coq Au Vin-premiär på Zink Grill 21.00-01.00 med DJ Marcus Ullmarker & hans kollegor Daniel Olsson och Viktor Sjövall. De levererar deeper disco house deluxe för att sätta en glammig stämning.